REHH & Skjern Bank Spinning Grandprix | REHH

Følgende stiller op til Ribe-Esbjerg HH & Skjern Bank Spinning Grandprix 2017 
Mandag d. 20. marts 2017.



1. Rytter: Johnny Nim

Sponsorer: 1. Skjern Bank, Esbjerg, 2. Viking Life-Saving Equipment, 3.  IAT, 4. Arkitektfirmaet Rudolf Lokl, 5. Phønix Tag, 6. Esbjerg Lufthavn, 7. Designa, 8. LandSyd, 9. Den Røde Okse, 10. Henrik Hansen Invest ApS, 11. PwC, 12. Danske Bank, 13. ComtecInt, 14. Bjarne Nielsen, 15. Ingeniør'ne, 16. Nice Hair, 17. Sportigan Promotion, 18. Dahl Advokatfirma, 19. ECH Park, 20. BB Diving, 21. Guldbageren, 22. Askov Fuger & Træbyg, 23. City Optik, 24. World Marine Offshore, 25. Dansk Kabel TV, 26. Renés Køkken, 27. Musikhuset Esbjerg, 28. Blue Fox Herning, 29. Terminalen, 30. Slagter Theilgaard, 31. Nem Byg, 32. Bravida, 33. Spar Nord, 34. Kims Gardiner, ,35. Botjek, 36. RTM Insurance, 37 Centex, 38. Malerfirmaet Kjøgx, 39. Share IT, 40. Esbjerg Ingeniørerne, 41. Bo Bedre Erhverv, 42. LH Concept Gulve, 43. Rødgaard Import, 44. Granly Gruppen, 45. Vestjysk Bilhus, 46. Steelcon, 47. Nybo Blomster, 48. Skorstensgaard, 49. Nykredit, 50. Bakke Auto, 51. Mentor IT, 52. Niras, 53. HTH, 53. Tjæreborg Malerforretning, 54. Krabbe Skilte, 55. Burgaard Sørensen, 56. Cabinn Hotel, 57. Primo Tours, 58. Svane Køkkenet Esbjerg, 59. Den Jyske Sparekasse, 60. Aakjærs, 61. Skoda og Volkswagen Esbjerg




2. Rytter: Kim Schousboe 

Sponsorer: 1. IAT, 2. Chr. Brinck & Søn, 3. Murermester Jes Juul, 4. Frøkjær Papir og Vin, 5. Aakjærs, 6. Mazda Sønderborg, 7. Nørgaard Anlæg, 8. OneCollection, 9. IT Forum, 10. Alt i brolægning, 11. Jydsk Planteservice, 12. Sihm Højtryk



3. Rytter: Kent Christensen

Sponsorer: 1. TK Montage, 2. Allison, 3. Bowl'n'Fun, 4. Den Jyske Elektriker, 5. Hobby Esbjerg, 6. DFM Forsikringsmæglerne, 7. Esbjerg City, 8. Nybolig Erhverv Esbjerg, 9. Inspiration, 10. Sædding Byg, 11. Loklindt, 12. Bent Pedersen, 13. Alt om Alanya v. Jan Ørum Vernø



Rytter: Claus Pedersen

Sponsorer: 1. Sønderjysk Forsikring, 2. Relationsfabrikken, 3. Scandinavian Wine, 4. Polygon




Rytter: Thomas Thomsen

Sponsorer: 1. Det Faglige Hus, 2. Vognmand Klaus Wolf, 3. AMU-Vest, 4. Høgholm, 5. Danske Andelskassers Bank, 6. Deloitte, 7. GSV, 8. VUC Vest, 9. Pedersen Group, 10. Bang & Olufsen, 11. TEKT Atkitekterne




Rytter: Hans Nicolaisen

Sponsorer: 1. Det Faglige Hus, 2. WAUW, 3. Ingeniør'ne, 4. Aqua-Teknik A/S, 5. EMS, 6. Mosegaards Autolakering, 7. Hytor




Rytter: Flemming Pedersen, Ribe

Sponsorer: 1. Skjern Bank, 2. Nybolig Ribe, 3. Riberhus Privatskole, 4. EDC Gilbjerg & Madsen, 5. Revisionscenteret Ribe, 6. Rejsby Europæiske Efterskole, 7. Børnehaven og vuggestuen Blåmuslingen, 8. Ribe Jernindustri, 9. Skousen Ribe, 10. Jernved Mejeri, 11. Ribes Blomsterhus, 12. Ribe Golfklub, 13. Bossen VVS




Rytter: Allan Vad, Esbjerg

Sponsorer: 1. Det Faglige Hus, 2. Varde Biler, 3. Lion Gruppen, 4. Klubhuset - Sportsbetting Danmark, 5. Kirk Larsen & Ascanius, 6. KLA Personskade, 7. EDC Gilbjerg & Madsen, 8.  John Josefsen, 9. Skjern Bank, 10. Sydvesten, 11. De Blå Bude, 12. Frater Holding






Rytter: Hans Christian Lund

Sponsorer: 1. Deres Blikkenslager, 2. Primo Vinduer, 3. Glas Partner, 4. STARK, 5. EA Værktøj





Rytter: Karina Kikkenborg

Sponsorer: 1. Michaels Automobiler, 2. Nordisk Film Biografer Esbjerg, 3. Sparekassen Kronjylland, 4. Køkkencenter Esbjerg



Rytter: 

Sponsorer: 1. Phønix Tag, 2. Scandinavian Wine, 3. Skærbæk Kursus- og Fritidscenter, 4. Vestjysk Marketing, 5. Lynddahl Plast, 6. Aunbøl, 7.  Advokatfirmaet Dahl, 8. Nørgaard Anlæg, 9. Ugeavisen Esbjerg, 10. Visit Esbjerg, 11. Frøs Sparekasse, 12. Nem Byg, 13. Rilesa, 14. Det Faglige Hus, 15. FairVikar, 16. Pors Tryk, 17. Jernvedlund Træbyg, 18. De Blå Busser, 19. Hulmose Stilladser, 20. Den Røde Okse, 21. Ingeniør'ne, 22. Jysk Fynske Medier, 23. Misena, 24. Contea, 25. Ove Kock, 26. Star VVS, 27. Brandt Revision



Rytter: Holger Refslund
Sponsorer: 1. Det Faglige Hus, 2. Jyske Bank, 3. DAHL Advokatfirma, 4. Techno Tool, 5. Ugeavisen Esbjerg, 6. Nørgaard Anlæg



Rytter: Lars Bülow 
Sponsorer: 1. Det Faglige Hus, 2. Bygma Esbjerg, 3. John Josefsen Ventilation, 4. Stark Esbjerg, 5. Intego A/S, 6. Penta Advokater, 7. Ingeniør'ne, 8. Concept Gulve, 9. Glaspartner, 10. Airteam, 11. IT Forum, 12. Nord Frost, 13. Skov Jørgensen A/S, 14. Brdr. Christensen, 15. NaviLogic Aps  
 
 
Rytter: Lars Nielsen
Sponsorer: 1. Nordea, 2. JobTeam, 3. House of Trendz, 4. SR-Gruppen
 
 
Rytter: Susanne Theils
 Sponsorer: 1. Vestjysk Marketing, 2. Vingsted Hotel & Konference Center, 3. Fitness Engros, 4. Skjern Bank, 5. Redoffice Scan Office, 6. Hotel Vejlefjord
 
 
Rytter: Jørgen Jepsen & Jens Sørensen
Sponsorer: 1. Klinik for fysioterapi, 2. Meny Kaffe Sydjylland, 3. Hans Tobiasen. 4. Ribe Fritidscenter & Svømmebad, 5. Ribes Blomster, 6. Seem Malerforretning
 
 
Rytter: Torben Knudsen
Sponsorer: 1. Det Faglige Hus, 2. Tage Johansen Tømtet, 3. Torben E. Skov Jørgensen VVS, 4. Erik Karlsen Murer, 5. ARM, 6. Thomas Øbo Tømrerhandel, 7. Skiltestedet, 8. Marius Grigaravisius
1
 
Rytter: Sven Klinkert
Sponsorer: 1. Gesten Malerforretning, 2. Dyrup Farver, 3. JTI Gulventreprise, 4. Interhomes 
 
Rytter:  Michael Mouritsen
Sponsorer: 1. Lynddahl Plast, 2. ServiSyd, 3. Vestermark, 4. Logitrans, 5. IAT