Foreløbig kampprogram for sæson 2018/2019 | Nyheder | REHH

Cecilie Winther
11. juni 2018
Rækkefølgen på vores kommende kampe i sæson 18/19 er blevet offentliggjort, og den kan ses nedenfor. 

Så snart vi kender de endelige datoer vil de blive offentliggjort her på siden. Salget af sæsonkort er endnu ikke startet, men vil også blive lagt her på siden så snart det er klar :) 


1. halvdel af sæson 18/19

1. runde: Mors-Thy vs. Ribe-Esbjerg HH 
2. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Bjerringbro-Silkeborg
3. runde: TTH Holstebro vs. Ribe-Esbjerg HH 
4. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Aalborg Håndbold
5. runde: Lemvig-Thyborøn Håndbold vs. Ribe-Esbjerg HH 
6. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Århus Håndbold
7. runde: KIF Kolding vs. Ribe-Esbjerg HH 
8. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. SønderjyskE Herrer
9. runde: Skanderborg Håndbold vs. Ribe-Esbjerg HH 
10. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Nordsjælland Håndbold 
11. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. TMS Ringsted
12. runde: Skjern Håndbold vs. Ribe-Esbjerg HH 
13. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Mors-Thy 
14. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. GOG Håndbold 
15. runde: Bjerringbro-Silkebrog vs. Ribe-Esbjerg HH 
16. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. TTH Holstebro
17. runde: Aalborg Håndbold vs. Ribe-Esbjerg HH 
18. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Lemvig-Thyborøn Håndbold (d. 22/12-18)

2. halvdel af sæson 18/19

19. runde: Århus Håndbold vs. Ribe-Esbjerg HH 
20. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. KIF Kolding
21. runde: SønderjyskE Herrer vs. Ribe-Esbjerg HH 
22. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Skanderborg Håndbold
23. runde: Nordsjælland Håndbold vs. Ribe-Esbejrg HH 
24. runde: TMS Ringsted vs. Ribe-Esbjerg HH 
25. runde: Ribe-Esbjerg HH vs. Skjern Håndbold
26. runde: GOG Håndbold vs. Ribe-Esbjerg HH 



Husk, der på onsdag kl. 13:45 er lodtrækning til 1/8-finalerne i Santander Cup, lodtrækningen vil blive sendt live på 888Ligaens Facebook side, som kan findes her. 

Følgende hold deltager i 1/8-finalerne: 

Seedningslag 1 – hjemmebane:

Rækker Mølle KFUM, HK Give Fremad, SUS Nyborg, Team Sydhavsøerne, Ribe-Esbjerg HH, Mors-Thy Håndbold, Skanderborg Håndbold og SønderjyskE-Herrer. 

Seedningslag 2 – udebane:

Bjerringbro Silkeborg, TTH Holstebro, Skjern Håndbold, Aalborg Håndbold, Århus Håndbold, KIF Kolding, GOG Håndbold og Nordsjælland Håndbold.